Polskie Stronnictwo Ludowe - życzliwość i normalność, rzetelność w gospodarce, rozwaga w polityce...

Witamy na stronie internetowej Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Opolu.
Biuro mieści się przy ul. Katowickiej 55/6 w Opolu.

Serdecznie zapraszamy.


WOJEWÓDZKIE OBCHODY ŚWIĘTA LUDOWEGO

OPOLE, 8 czerwca 2014 r.

WOJEWÓDZKIE OBCHODY ŚWIĘTA LUDOWEGO

Tegorocznym wojewódzkim obchodom Święta Ludowego towarzyszyła wspaniała pogoda. Rozpoczęliśmy od mszy św. w intencji Ojczyzny oraz działaczy Ruchu Ludowego w Katedrze Podwyższenia Pańskiego w Opolu, gdzie usłyszeliśmy wspaniałe, podnoszące  na duchu słowa ks. Tadeusza Słockiego.

Nie mogło się również obyć bez przemarszu pocztów sztandarowych ulicami miasta. Delegacje organizacji powiatowych złożyły kwiaty Pod Pomnikiem Bojowników o Polskość Śląska Opolskiego oraz pod tablicą upamiętniającą pobyt Stanisława Mikołajczyka w Opolu.

Część oficjalna miała swój dalszy ciąg w siedzibie ZW PSL w Opolu – w sali konferencyjnej Domu Ruchu Ludowego. Tradycyjnie, podczas  oficjalnych wystąpień odznaczono działaczy  za pracę na rzecz Polskiego Stronnictwa Ludowego.  Medal Za Zasługi Dla Ruchu Ludowego im. Wincentego Witosa otrzymali: Kol. Stefania Rzytki z Niemodlina i Kol. Marian Saska z Kędzierzyna – Koźla. Złote Koniczynki trafiły do Kol./Kol. : Krystyny Mielczarek i Norberta Przybyły z Dobrodzienia, Tadeusza Szpunara
z Niemodlina oraz Bartka Łukasika z Brzegu. Jeszcze raz składamy odznaczonym serdeczne gratulacje.

W miłej atmosferze i przy wyśmienitym poczęstunku spędzili czas licznie zgromadzeniu goście.