Polskie Stronnictwo Ludowe - życzliwość i normalność, rzetelność w gospodarce, rozwaga w polityce...

Witamy na stronie internetowej Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Opolu.
Biuro mieści się przy ul. Katowickiej 55/6 w Opolu.

Serdecznie zapraszamy.


WOJEWÓDZKIE OBCHODY DNIA KOBIET

7 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Wilkowie ( powiat namysłowski ) miało miejsce spotkanie działaczek i sympatyczek Ruchu Ludowego. Gminna organizacja PSL w Wilkowie dołożyła wszelkich starań, aby uroczystość miała odpowiednio godną i miłą oprawę. Z całego województwa przybyły nie tylko przedstawicielki poszczególnych struktur powiatowych PSL ale i tez różnych organizacji  społecznych.  Gospodarzami spotkania byli panowie, m.in.  Prezes ZW PSL w Opolu, wiceminister MSW – Kol. Stanisław Rakoczy, wicewojewoda opolski – Kol. Antoni Jastrzembski, wiceprzewodniczący Sejmiku – Kol. Grzegorz Sawicki, burmistrz Namysłowa_ Kol. Krzysztof Kuchczyński.  Obecni byli również przedstawiciele lokalnych władz samorządowych. Spotkanie miało na celu uświetnienie tradycyjnego Dnia Kobiet ale było też  formą podziękowania za pracę na rzecz Ruchu Ludowego, zaangażowanie się nie tylko w politykę ale przede wszystkim sprawy lokalnej społeczności w swoim regionie. Każda z Pań otrzymała symboliczną różę z rąk Prezesa Rakoczego. Była to również okazja do wręczenia odznaczenia odznaczeń Polskiego Stronnictwa Ludowego a także legitymacji członkowskich nowo wstępującym działaczkom. Część artystyczną wypełnił występ miejscowego zespołu „Wilkowianie”.Koniczynka

Zapraszamy do zapoznania się ze spotem Polskiego Stronnictwa Ludowego.

KoniczynkaOKRĘGOWA KONWENCJA WYBORCZA PSL

1 marca miała miejsce Okręgowa Konwencja Wyborcza PSL  województw : opolskiego i dolnośląskiego. Gośćmi konwencji był m.in. Kol. Tomasz Jędrzejczak – sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Konwencja miała na celu zatwierdzenie listy kandydatów do Parlamentu Europejskiego w tegorocznych wyborach. Na liście pojawiło się siedmiu kandydatów z Dolnego Śląska i trójka z Opolszczyzny bez ustalania kolejności miejsc.

Kolejność tę  mają w najbliższym czasie ustalić prezydia PSL z obydwu regionów. Woj. opolskie na wspólnej liście reprezentować będą : podsekretarz stanu w MSW Kol. Stanisław Rakoczy; dyrektor Nyskiego Domu Kultury Pani Janina Janik oraz członek zarządu woj. opolskiego Kol. Antoni Konopka.

Pełna lista kandydatów do PE w okr. nr 12:

  1. 1. Antoniszyn Klik Ilona
  2. 2. Chlebosz Włodzimierz
  3. 3. Dulnik Jerzy
  4. 4. Janik Janina
  5. 5. Konopka Antoni
  6. 6. Mańkowska Ewa
  7. 7. Pilawka Tomasz
  8. 8. Rakoczy Stanisław
  9. 9. Samborski Tadeusz
  10. 10. Szymiec-Raczyńska Halina


Materiał z Konwencji Polskiego Stronnictwa Ludowego

Materiał z konwencji Polskiego Stronnictwa Ludowego  KLIK